A márka
Edouard Heuer egész élete során a tökéletesség és a teljesítmény megszállottja volt. 1860 óta ez a kettős szenvedély segíti a TAG Heuert, hogy a pontosság, a megbízhatóság és a kivitelezés elvárásait szem előtt tartva fejlessze ki a páratlan népszerűségnek örvendő óráit.
A következőkben bemutatjuk a TAG Heuer történelmének főbb eseményeit.
A márka történelme
Presztízs, teljesítmény, avantgárd technológia és abszolút megbízhatóság: ez a négy kulcsszó jellemzi a TAG Heuer filozófiáját már az 1860-as megalapítása óta. Edouard Heuer ugyanis ekkor hozta létre a vállalat első műhelyét a svájci St-Imierben. Azóta pedig a TAG Heuer töretlen lendülettel halad a XIX. században megfogalmazott irányvonalak mentén: merész és újító szellemben dobja piacra az idő elenyészően kicsi töredékeit is páratlan pontossággal mérő óráit, melyek a kiválóság és a teljesítmény gyöngyszemei.
1882-ben jelent meg az első szabadalmaztatott kronográf, amit aztán 2004-ben követett az új automata rendszer (a Monaco V4). A folyamatos újítások segítségével képes a TAG Heuer a világ óragyártásának elitjében maradni.
Újítás
Az avantgárd ösztönzi a technológiát, a technológia meghatározza a funkciót, ami pedig alapja a kivitelezésnek.
1964-ban a Carrera Chronograph lett a kiindulópontja a már emberek által is hordható sport kronográfoknak, az olvashatóság, a pontosság és a megbízhatóság kritériumait tekintve.
1966-ban a létrehozták a Micrometer rendszerét, melynek segítségével a másodperc ezredrésze is mérhető. Ezt az elektronikai rendszert 2003-ban miniatürizálták, melynek segítségével megszületett a világ első olyan karon viselhető kronográfja, megy képes a másodperc ezredrészének érzékelésére is.
1969-ben a TAG Heuer feltalálta a modern mechanikus sport kronográfot. A Chronomatic (Calibre 11) volt az első önműködően felhúzódó kronográf.
A folyamatos megújulásra való törekvésével a TAG Heuer megerősítette az avantgárd stílushoz való ragaszkodását, melyre jó példa volt a 2004-es bázeli óravásáron bemutatott forradalmian új Monaco V4.
Történelmi jelentőségű órák
A TAG Heuer terjedelmes történelmét a tökéletesség, a pontosság és az elegancia jellemzi. Ezen szigorú irányvonalak mentén haladva hozta létre a TAG Heuer legendás kollekcióját. 1860-től kezdve folyamatosan jelentkezett az újabb és újabb modellekkel, melyek a svájci óragyártás ikonjaivá váltak. Elég csak megemlíteni a Monacot, a világ első vízálló kronográfját ízléses megjelenésével, vagy a nagy hatékonyságú Carrerát. Egyedülálló kollekciójával a TAG Heuer mindig is a kivitelezés és a technológia élenjárója volt.
A TAG Heuer és a sport
A TAG Heuer megalakulása óta osztozik a sportvilág kiemelkedő egyéniségeinek jellemzőiben: a tökéletességben és az abszolút pontosságban. Ennek természetes velejárója, hogy a TAG Heuer már megalapítása (1860) óta kapcsolatban áll a világ legnépszerűbb sportolóival.
Az 1920-as Olimpiai Játékok támogatásán túl, az Indy 500-as sorozatban betöltött szerepéig, a TAG Heuer mindig is új kihívásokat keresett, hogy világszínvonalú körülmények között tesztelhesse a páratlan kifinomultságú időmérő szerkezeteit. Ez a technológia lett a vállalat óráinak és kronográfjainak alapja.
A TAG Heuer történelme során mindig a legtekintélyesebb sportikonokat támogatta. Többek között jelen van a Forma-1-ben a Scuderia Ferrari és a McLaren Mercedes partnereként, az amerikai kupában a Team Oracle BMW-t támogatja.
A tökéletesség iránti szenvedélye és hozzáértése segítette a TAG Heuert abban, hogy 2004-től az Indy Racing League (IRL) és az Indy 500 hivatalos időmérője lehessen. Ennek eredményeként új kihívásoknak kellett megfelelnie a motorsport világában, méghozzá egy olyan óra kifejlesztésével, ami már a másodperc tízezred részét is képes érzékelni.
A teljes történelem
Kétség sem férhet hozzá, hogy Edouard Heuer rajongott a pontosságért. Elsődleges célja az 1860-ban megalapított műhelyével az volt, hogy elősegítse az idő mérésének folyamatát. Napjainkban pedig a TAG Heuer viszonyítási alapnak számít a világhírű sportórák és kronográfok gyártásában.
1916-ban azonban a luxus órák világa kétkedve fogadta az első Micrograph stopperóra debütálását, ami már századmásodperc pontossággal mért.
Fél évszázaddal később a TAG Heuer újabb forradalmi áttörést produkált a Microtimer kifejlesztésével, ami a korábbiakkal ellentétben a másodperc ezredrészét is érzékelte.
Mindezek arra buzdították a már világhírnévnek örvendő vállalatot, hogy tovább haladjon a korszerűsítés útján. Ennek eredménye lett a 2004-ban piacra dobott Monaco V4, amely automata működésével egyedülálló a harmadik évezredben.
Sport iránti elkötelezettsége segítette a TAG Heuert abban, hogy újabb kihívásoknak feleljen meg azáltal, hogy célul tűzte ki a másodperc tízezred részének érzékelését is. Fejlesztéseinek köszönhetően az Indy Racing League és az Indianapolis 500 versenysorozat hivatalos időmérője lett.
A TAG Heuer 1860 óta képviseli töretlen lendülettel a svájci óragyártás avant-garde stílusát. A vállalat filozófiáját kétség kívül a tökéletességre való törekvés jellemzi.